Niedawno obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, z tej okazji biblioteka zorganizowała spotkania dla najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Zagadki, teatrzyk kamishibai pt.,,Calineczka”, bajkowy worek i zabawy edukacyjne, sprawiły wiele radości.
Kolejnym punktem programu był warsztat pracy z książeczką aktywizującą, która pomogła dzieciom rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia. Dodatkowo, maluchy wykonały własne zakładki książkowe, które będą mogły wykorzystać podczas czytania ulubionych książek.
Spotkania stanowiły doskonałą okazję do spędzenia czasu w otoczeniu książek i przede wszystkim miały na celu zachęcanie do czytania i korzystania z biblioteki.