W podróż do Japonii zostali zabrani uczestnicy spotkania w bibliotece. Kasia, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ podzieliła się swoimi przeżyciami z podróży do kraju wschodzącego słońca. Jej celem podróży były dwa największe i najpopularniejsze miasta: Kioto i Tokio.
Na przygotowanej prezentacji fotograficznej zobaczyć można było niesamowitą ilość świątyń, tradycyjne japońskie ogrody, architekturę, wystawy sklepów, które są integralną częścią japońskiego życia. Świątynie można spotkać na każdym kroku, są nie tylko miejscami kultu, ale także prawdziwymi arcydziełami architektury i sztuki. Ich niepowtarzalna atmosfera sprawia, że stają się oazą spokoju. Kasia opowiedziała również o japońskich biblioteczkach, które są nie tylko miejscem przechowywania książek, ale także miejscem medytacji.
Tokio, to zupełnie inny obraz Japonii niż historyczne Kioto. Gwar miasta, tłumy ludzi na ulicach i niekończące się światła neonów można było zobaczyć na nagranym filmiku, a gigantyczne skrzyżowanie, znane jako Shibuya Crossing, pozwoliło poczuć puls Japonii. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w Tokio, które na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję je odwiedzić.
Na zakończenie uczestnicy mogli zobaczyć przywiezione pamiątki z Japonii i jeszcze bardziej poczuć klimat tego niezwykłego kraju.
Dziękujemy Kasi za wspaniałą podróż i życzymy kolejnych wypraw w nieznane. 😊
Katarzyna Cepuch 🙂